Paczka do Danii – jak wybrać kuriera?

kurier w Danii

Dostępne obecnie usługi kurierskie sprawiają, że odległość między krajami nie ma już znaczenia. Szybka i sprawna dostawa pozwala na przesłanie naszej paczki z jednego końca świata, na drugi. Takie usługi nie są już także drogie i może sobie na nie pozwolić każdy zainteresowany. Jeśli chcesz wysłać paczkę do Danii, być może zastanawiasz się z usług którego przewoźnika skorzystać? Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Nasz artykuł podpowie Ci na jakie elementy zwrócić uwagę i jak dokonać najlepszego wyboru, tak aby Twoja paczka do Danii trafiła we wskazane miejsce.

Paczki do Danii – dozwolona zawartość

Porównując oferty firm kurierskich, możesz zauważyć listę rzeczy, których wysyłanie jest przez danego usługodawcę zabronione lub za które firma nie bierze pełnej odpowiedzialności. Chociaż formalności przewozowe między Danią, a Polską są obecnie zredukowane do możliwego minimum, to jednak wciąż obowiązują standardy, których należy się trzymać. Najbardziej rygorystyczne zasady obowiązują w zakresie przewozu świeżej żywności oraz leków. Szczegółowe przepisy kontrolują ile alkoholu, czy wyrobów tytoniowych możemy przesłać na teren Danii. Każda firma kurierska określa też, czy odpowiada za przedmioty kruche, delikatne, szklane, skłonne do szybkich zniszczeń oraz drogocenne np. dzieła sztuki.

Kurier do Danii – łatwe korzystanie

Dostępne na rynku opcje pozwalają na coraz szybsze i łatwiejsze nadanie paczki do Danii. Większość firm zautomatyzowała cały proces i przeniosła go w świat internetu, dzięki czemu możemy skorzystać z usług kuriera, dzięki wypełnieniu intuicyjnego formularza. Taki wniosek online zawiera dane dotyczące naszej paczki, jej wymiary i wagę,
a także dane teleadresowe nasze i osoby, do której paczka ma trafić. Szybkie uzupełnienie informacji za pośrednictwem internetu pomaga zaoszczędzić czas i pozwala uniknąć czekania w kolejkach.
Po dokonaniu zamówienia, kurier odbiera od nas gotową przesyłkę. Większość firm dostosowuje się do klienta i odbiera pakunek z dogodnego dla nas miejsca np. prosto z domu, czy też z miejsca pracy. Wybierając kuriera do Danii upewnij się, jakie opcje dodatkowe są dostępne w ramach jego oferty. Dobrze jest wybrać usługodawcę, który  zapewnia dodatkowe ubezpieczenie, co jest szczególnie ważne, jeśli nasza paczka jest wartościowa. Stały kontakt z kurierem i możliwość śledzenia pakunku za pomocą np. aplikacji to kolejne ważne elementy, które poprawiają naszą wygodę i pozwalają na śledzenie drogi,
jaką przebywa nasza paczka.

Ważny dokument – list przewozowy

Przesyłka zagraniczna nie może zostać dostarczona bez listu przewozowego, czyli ważnej informacji o wymiarach naszej paczki oraz o danych naszych i adresata. Dostępne na rynku oferty pozwalają na szybkie wygenerowanie listu przewozowego, na podstawie wypełnionego przez nas formularza i po dokonaniu odpowiedniej opłaty za usługę. Gotowy dokument należy wydrukować i podpisać.
W przypadku paczki do Danii, taki list wydrukować musimy zazwyczaj 3 razy – tak, aby kopia dostępna była zarówno dla nas, jak i dla kuriera oraz jako informacja dołączona do paczki.  
Pamiętajmy, żeby przed ostatecznym nadaniem przesyłki sprawdzić poprawność wszystkich zawartych w liście przewozowym informacji. Jeśli mamy wątpliwości, jak prawidłowo uzupełnić taki dokument, skontaktujmy się z Biurem Obsługi Klienta lub ponownie przeanalizujmy informacje zawarte na stronie www usługodawcy.

Paczka do Danii  – jak zabezpieczyć

Nasza paczka przebędzie długą drogę, zanim dotrze pod wskazany adres. Wytrzymałe opakowanie i odpowiednie zabezpieczenie zawartości to klucz do sukcesu, czyli w naszym wypadku do nienaruszonego stanu przesyłki. Warto też zadbać, by nasza przesyłka była jak najbardziej wymiarowa, bo to ma przełożenie na koszty, jakie poniesiemy.  
Jeśli nasz usługodawca dopuszcza przewożenie delikatnych lub cennych przedmiotów, należy je zapakować z najwyższą starannością. Dobrym sposobem jest amortyzacja zawartości np. przy pomocy folii bąbelkowej, która niweluje wstrząsy. Na wierzchu takiej przesyłki należy też zamieścić odpowiednią informację, przypominająca o konieczności delikatnego przewożenia.

Paczka do Danii, a czas doręczenia

Każdy klient chce korzystać z usługi, która zapewnia jak najkrótszy czas potrzebny na dostarczenie przesyłki. Dlatego obecne na rynku firmy konkurują pod tym względem, a czas przewozu staje się coraz krótszy.

Na długość czasu między nadaniem, a dostarczeniem przesyłki ma jednak wpływ wiele czynników. Musimy uwzględnić np. warunki niezależne od firmy, takie jak pora roku, pogoda, okres świąteczny.
W grę wchodzą też czynniki dotyczące stopnia rozwinięcia danej firmy, np. to ile ma punktów przeładunkowych oraz jaką liczbą aut dostawczych dysponuje. Nie bez znaczenia jest także miejsce zamieszkania adresata. Oczywiście, jeśli miejsce docelowe to duże miasto np. Kopenhaga, to paczka dostarczona zostanie szybciej, niż w przypadku małych miejscowości, położonych w oddalonych częściach kraju. Ogólnie jednak można przyjąć, że czas przesyłki kurierskiej z Polski do Danii trwa ok. 3-4 dni.

Ile kosztuje paczka do Danii?

Koszt paczki do Danii zależy oczywiście od cennika naszego usługodawcy. Różne firmy, odmiennie wyceniają swoją usługę, ale przy tym gwarantują też odmienne warunki współpracy. Porównując ofertę danej firmy warto spojrzeć nie tylko na cenę, ale także na opinie klientów. Czynnikiem wpływającym na koszt naszej paczki jest także jej wielkość i waga. Kwota rośnie także jeśli nasza przesyłka to tzw. przesyłka niewymiarowa, która teoretycznie zabiera więcej miejsca podczas transportu. Na cenę składają się także przebyte przez kuriera kilometry, dlatego istotne jest miejsce do którego ma trafić paczka. Przeglądając oferty warto skorzystać z dostępnego na stronie www kalkulatora usług lub wykorzystać porównywarkę cen, która poda nam,
w której firmy zapłacimy najkorzystniej. 

paczka do Danii

Przesyłka do Danii – opcje dla firm

Przesyłki do Danii są dostępne również dla przedsiębiorców, którzy dostarczają swoje produkty do tego kraju. Mogą oni skorzystać ze specjalnych ofert dostosowanych do ich potrzeb. Korzystniejsze warunki wysyłki sprawiają, że wybieranie usług kurierskich jest wygodne i pozwala na rozwijanie biznesu.

Paczka do Danii? Sprawdź Sendello


Jeśli paczka ma trafić do naszego klienta, ważne są informacje o zakładanym czasie jej dostarczenia. Wśród licznych udogodnień,
na jakie mogą liczyć firmy jest m.in. pełen kontakt z przewoźnikiem i monitorowanie przesyłki. Paczka do Danii to także sprawnie działające Biuro Obsługi Klienta, które odpowie na nasze pytania i wyjaśni wątpliwości. Najlepiej jeśli takie biuro pracuje dłużej niż typowe 8 godzin. Inne usługi dodatkowe dla firm to np. obsługa płatności w walucie duńskiej, czy elektroniczne powiadomienie o dostarczeniu przesyłki.

Kurier do Danii – szybkość i rzetelność

Dobrze dobrany usługodawca zadba, by nasza przesyłka bezpiecznie dotarła do adresata. Wykona także swoją usługę szybko i z najwyższą ostrożnością o stan pakunku. Taki kurier zapewni nam opcje dodatkowe, które zwiększają nasz komfort i zagwarantuje monitorowanie drogi naszej przesyłki. Jeśli szukasz właśnie takiego przewoźnika, koniecznie porównaj dostępne oferty. Nie kieruj się jedynie ceną i pamiętaj, że dobra jakość usług to podstawa zadowolenia.