Preferencyjne pożyczki na start w biznesie

W grudniu 2013 roku powołany do życia został Program Pierwszy biznes – wsparcie w starcie, który jak jego nazwa wskazuje dedykowany jest osobom, które dopiero zamierzają założyć własną działalność gospodarczą. W ramach tej realizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w korelacji z bankiem Gospodarstwa Krajowego inicjatywy, studenci i absolwenci mogą się ubiegać o przyznanie im kwoty 75 tysięcy złotych w formie taniej pożyczki na start w biznesie. Pożyczone środki oprocentowane są na bardzo preferencyjnych warunkach kształtujących się na poziomie 0,25 stopy redyskonta weksli Narodowego Banku Polskiego, a więc w chwili obecnej 0,56% w skali roku. Na spłatę zobowiązania młody przedsiębiorca ma czas do siedmiu lat.

Pieniądze do zgarnięcia

W grudniu 2013 roku powołany do życia został Program Pierwszy biznes – wsparcie w starcie, który jak jego nazwa wskazuje dedykowany jest osobom, które dopiero zamierzają założyć własną działalność gospodarczą

Autor zdjęcia: Images_of_Money

Z puli przyznanych w latach 2013 i 2014 141,5 milinów złotych na takie pożyczki wykorzystane zostało niespełna 10 milionów złotych, co stanowiło nie lada zaskoczenie. Z drugiej strony, dla młodych przedsiębiorców jest to bardzo dobra wiadomość, bowiem oznacza to, że na preferencyjne pożyczki udzielane na zakładanie biznesów zostało nadal sporo wolnych środków (więcej pod linkiem). W 2015 roku przyznane na ten cel zostało kolejne 50 milionów złotych jest, więc o co walczyć!