Przesyłki zagraniczne – podobieństwa i różnice

przesyłki zagraniczne

Ludzie od wieków przesyłają między sobą różnego rodzaju przesyłki – jedne w formie listów inne paczek. Specyficznym rodzajem wysyłki są tzw. przesyłki zagraniczne np. w przypadku wysłania paczek z Polski mogą to być przesyłki do Niemiec czy do innego państwa. Czy np. przesyłki do Niemiec różnią się czymś od przesyłek do innych państw? Czy państwo do którego wysyłamy naszą paczkę wpływa na cenę jej dostarczenia do nadawcy? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Także sprawdź koniecznie usługi firmy Sendello, które polecamy

Kraj adresata a cena wysyłki

Na początek przyglądnijmy się cenie wysłania paczki. W przypadku zamówienia usługi dostarczenia przesyłki do Niemiec cena na pewno będzie niższa niż cena dostarczenia tej samej przesyłki, o tych samych wymiarach i wadze do np. Norwegii. Dzieje się tak dlatego że wysłanie paczki do Niemiec z Polski nie wymaga skorzystania z oferty poczty lotniczej tak jak to jest w przypadku wysłania paczki do Norwegii. Oczywiście w celu przyśpieszenia wykonania usługi można zamówić dostarczenie paczki przy pomocy samolotu, ale nie jest to konieczne, dzięki czemu cena transportu takiej paczki jest odpowiednio niższa niż w przypadku gdy taka konieczność występuje.

Kraj adresata a czas dostarczenia wysyłki

Różnica w czasie dostarczenia paczki wynika z dwóch czynników. Po pierwsze: odległość między nadawcą a adresatem wysyłki może się znacząco różnić np. w przypadku przesyłki do Niemiec jest to ok. 700-800 km, tak w przypadku wysyłki do np. Holandii wzrasta już do ponad tysiąca kilometrów. Drugim czynnikiem wpływającym na czas dostarczenia paczki jest transport z jakiego korzystają kurierzy i tak wysłanie paczki do Niemiec może trwać dłużej niż wysłanie tej samej paczki do Holandii jeśli w pierwszym przypadku korzystano jedynie z samochodu, a w drugim z samolotu.

przesyłki zagraniczne - kurier zagraniczny

Kraj adresata a obsługa klienta

Jeśli chodzi o podobieństwa to należy na początek zaznaczyć, że niezależnie od miejsca do którego chcemy wysłać swoją paczkę (tj. czy jest to przesyłka do Niemiec czy do Izraela) będziemy traktowani przez firmę kurierską tak samo. Jeśli klient nada dwie przesyłki do dwóch różnych krajów obie dotrą bez szwanku i w określonym czasie do adresata. Oczywiście może się zdarzyć, że dana firma kurierska nie obsługuje danego kraju, ale dzieje się tak raczej dlatego, że nie jest to dla nich korzystne lub nie posiadają umów z przewoźnikami z tego państwa, a nie z powodu np. uprzedzeń.

Podsumowując przesyłki zagraniczne, niezależnie od kraju do którego chcemy taką paczkę wysłać, zazwyczaj niewiele się różnią. Tak samo kurier odbierze z domu nadawcy (czy innego dogodnego miejsca) przesyłki do Niemiec jak i do innych krajów. Tak samo również takie przesyłki, niezależnie od kraju, dostarczy bezpośrednio do adresata. Jeśli chodzi o różnice są dwie, ale znaczące. Przesyłki zagraniczne mogą różnić się ceną i czasem dostarczenia. Na te dwie sprawy duży wpływ ma kraj dostarczenia paczki, ale są to również i rzeczy na które nikt nie ma wpływu.